[GBA] The Santa Clause 3: The Escape Clause by Stobczyk 2/6 (Longplay)
[GBA] The Santa Clause 3: The Escape Clause
Publisher : Buena Vista Games
Developer : 1st Playable Prod.
Genre : 2D Platformer
Release Date : Oct 19, 2006
Platform : Game Boy Advance
Mode : Single-player
More : http://lix.in/-67b816
The Santa Clause 3: The Escape Clause jest niezbyt skomplikowaną dwuwymiarową zręcznościówką. Gra ta bazuje na filmie familijnym pod tym samym tytułem, który polskim widzom znany jest jako Śnięty Mikołaj 3: Uciekający Mikołaj. Jedyną platformą docelową dla The Santa Clause 3 jest przenośna konsola Gameboy Advance.
Fabuła omawianej produkcji w znacznym stopniu pokrywa się z wydarzeniami przedstawionymi w filmie. Gracz wciela się w postać tytułowego Świętego Mikołaja. Główny bohater stara się pokrzyżować plany Jacka Frosta, dążącego do zrujnowania Gwiazdki i zamrożenia całej planety.
Właściwa rozgrywka opiera się w głównej mierze na konieczności eksploracji kolejnych plansz oraz eliminacji podległych Jackowi przeciwników, między innymi przywołanych do życia bałwanów. Oprócz tego Święty Mikołaj musi unikać różnego rodzaju pułapek mocnych podmuchów wiatru czy spadających sopli lodu. Główny bohater w trakcie swojej przeprawy odwiedza między innymi własną pracownię oraz Biegun Północny.
Równie ciekawie prezentują się te etapy, w których dosiada się słynnych sań Świętego Mikołaja. Ma się tu do czynienia z poziomami, w których oprócz unikania wrogów należy zajmować się rozwożeniem prezentów. Wszystkie te czynności trzeba wykonać mieszcząc się w odgórnie wyznaczonym limicie czasowym. Trzeci rodzaj misji pełni rolę prostych mini-gier. Zadaniem gracza jest budowanie zabawek, wykorzystując do tego celu posiadane fragmenty.
Zabawa urozmaicana jest też na kilka innych sposobów. Tytułowy bohater może się zajmować zbieraniem różnego rodzaju skarbów, co pozwala na uzyskanie dostępu do ukrytych bonusów. Oprawa wizualna The Santa Clause 3: The Escape Clause jest bardzo uproszczona. Wydarzenia obserwowane są z boku, a na ekranie pojawiają się słabo animowane postaci.