88,300

Duration: 2:02
605 views
4

Formaţia Rapid a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, echipa FC Botoşani, într-un meci din etapa a treia a play-out-ului Ligii 1. A fost prima partidă oficială pe noul stadion Rapid – Giuleşti. Au marcat Vojtus ’10, Sefer ’61 şi Albu ’79 (penalty). La aproape 8 luni de la debutul oficial în Liga 1 pentru Rapid, Antonio Sefer a spart gheața și-a reușit primul său gol (62) în cea mai importantă competiție din România. O adevărată bijuterie, din lovitură liberă de la 35 de metri. "Am pielea de găină, mă simt fotbalist, am marcat primul meu gol pe Giulești în prima ligă și sper să continui așa și să-i fac mândri pe fanii giuleșteni" a fost mesajul lui Antonio la final.

👁‍🗨 Urmărește-ne și pe:

💬 Contactează-ne aici: gazeta@gsp.ro
🏆 Gazeta Sporturilor – singurul ziar de sport din România
🏆 GSP.ro – cel mai bun site de sport din România

Other Videos By Gazeta Sporturilor

2022-04-04Octavian Popescu, jucătorul lunii martie 2022: „Un trofeu important pentru mine și cariera mea”
2022-04-04Gabi Manu, invitatul zilei la GSP LIVE 4 aprilie // EDIȚIE INTEGRALĂ
2022-04-04RĂZVAN LUCESCU, antrenorul lunii martie 2022 * Cei mai buni GSP.RO
2022-04-04OCTAVIAN POPESCU, jucătorul lunii martie 2022 * Cei mai buni GSP.RO
2022-04-03Ediție Specială GSP Live // FCSB - CSU Craiova 0-2. Prima înfrângere în play-off pentru FCSB
2022-04-03Ediție Specială GSP Live // FCSB - CSU Craiova 0-1 (Pauză). Tragem concluziile primei reprize
2022-04-03Adrian Mutu scrie o pagină importantă în Giulești! „Publicul te obligă la o astfel de atitudine”
2022-04-03Alexandru Albu, gol din penalty: „Striga tot stadionul să-l las pe Săpun să bată, dar nu l-am lăsat”
2022-04-03A fost show total pe Giulești! Eduard Pap: „O atmosferă senzațională, un stadion frumos”
2022-04-03Atmosferă colosală în Giulești! Papa: „Momente rare! Fotbalul din România are nevoie de suporteri”
2022-04-03Bijuteria lui Antonio Sefer, la primul său gol în Liga 1: "Am pielea de găină, mă simt fotbalist!”
2022-04-03Ediție Specială GSP Live // Prefațăm duelul FCSB - CSU Craiova, alături de Dan Alexa
2022-04-02Interviu zguduitor cu Bănel Nicoliță: „Mi-am pierdut banii, familia și copilașii! Am ales greșit”
2022-04-02Florinel Coman, mesaj încurajator pentru fanii FCSB înainte de derby-ul cu Craiova
2022-04-02Nae Constantin, dezamăgit de prestația elevilor săi în derby: „Am făcut greșeli mari, ne-au costat”
2022-04-02Daniel Oprița, încântat după CSA Steaua - Petrolul 2-1 » Ce le-a spus jucătorilor la pauză
2022-04-02Bănel Nicoliță și regretul carierei! ”Impresarul mi-a distrus cariera. M-a ruinat. Un zdrențoi”
2022-04-02Cum a trăit Nicoliță sfertul cu Rapid și golul pe Giulești: ”N-am dormit două săptămâni înainte”
2022-04-02Bănel Nicoliță și returul cu Middlesbrough: ”Plângeam în hohote! Mă luasem în brațe cu Paraschiv”
2022-04-02”Făceam mese lungi, le plăteam notele la restaurante, dădeam zeci de tricouri după fiecare meci”
2022-04-02Ce-și aduce Bănel Nicoliță aminte din ziua când a semnat cu FCSB: ”Am sunat pe toată lumea”