Moons of Madness #11 - Śniący [ZAKOŃCZENIE]

Channel:
Subscribers:
8,109
Published on ● Video Link: https://www.youtube.com/watch?v=RtrtfR8vpJo



Game:
Duration: 45:25
94 views
12


Chcesz mnie wesprzeć? Kliknij tutaj: https://tipanddonation.com/LenaArashi

PLAYLISTA: https://www.youtube.com/playlist?list=PLsXtJoI5cIJITuEnNBjDE0Y-dI4fOwLxQ
FACEBOOK: https://www.facebook.com/LenaArashi?ref=hl
FAQ: https://www.facebook.com/notes/lenaarashi/faq/617853858388278
DISCORD: https://discord.gg/GY8kDCh
GRUPA STEAM: http://steamcommunity.com/groups/pajaczkiLeny
PLANOWANE GRY (LISTA): https://docs.google.com/document/d/1K1CQmFHtLyNIk6yWC_nPbHd0Wm-bK3VYjeDqY3KrO2g/edit?usp=sharing


Moons of Madness to debiut studia Rock Pocket Games w dziedzinie horrorów, choć nie jest to jego pierwsze dzieło. Zespół ma bowiem na swoim koncie utrzymaną w zupełnie innych klimatach grę Shiftlings. Warto nadmienić, że produkcję gry wsparły takie instytucje jak Norweski Instytut Filmowy (za pośrednictwem grantu w wysokości 1,5 miliona koron norweskich, co w przeliczeniu daje kwotę rzędu 150 tysięcy dolarów) oraz norweski rząd, który przeznaczył na jej stworzenie 500 tysięcy koron norweskich (około 50 tysięcy dolarów).

W Moons of Madness gracz wciela się w Shane’a Neweharta, czyli członka kosmicznej ekspedycji, na której celowniku znalazł się Mars. Początkowo wszystko szło zgodnie z planem, a na powierzchni Czerwonej Planety udało się już nawet założyć pierwszą placówkę badawczą, nazwaną Trailblazer Alpha. Sprawy nabrały jednak tempa w momencie, kiedy w grę zaczęły wchodzić tajemnicze, kosmiczne siły inspirowane wytworami wyobraźni H.P. Lovecrafta, powołanymi przez niego do życia na potrzeby Mitologii Cthulhu. Protagonista zaczął popadać w stopniowe szaleństwo, przestając odróżniać halucynacje od elementów rzeczywistości. Proza Samotnika z Providence, jak zwykło się określać słynnego pisarza, nie jest jednak jedynym fundamentem, na którym zasadza się opowiedziana w grze historia. Na osobną wzmiankę zasługuje fakt, że deweloperzy zapoznali się z wynikami badań i eksperymentów przeprowadzanych przez NASA oraz firmę SpaceX, chcąc uczynić przygodę możliwie najbardziej zakorzenioną w prawdziwych realiach.

W Moons of Madness akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP), co potęguje gęsty, przyprawiający o dreszcie klimat. W trakcie zabawy zwiedzamy nie tylko powierzchnię Marsa (zarówno na piechotę, jak i za sterami łazika), lecz także klaustrofobiczne korytarze rodem z klasycznych horrorów science fiction. W trakcie rozgrywki bohater musi wyjść naprzeciw nie tylko zewnętrznym zagrożeniom w postaci tajemniczych sił pochodzących z obcego świata (niebezpieczeństwo czyha na niego na każdym kroku również za sprawą kurczącego się zapasu tlenu), lecz także własnemu strachowi. Jak wspomniano wcześniej, protagonista stopniowo popada w obłęd, którego efekty można obserwować na ekranie, np. gdy chwilowo traci świadomość otoczenia. Pomimo że projekcje umysłu Shane'a są zdają się oderwane od rzeczywistości, są z nią ściśle powiązane, odzwierciedlając wydarzenia z jego przeszłości.

Pracując nad Moons of Madness, autorzy wykorzystali technologię Unreal Engine 4. Dzięki temu udało im się osiągnąć wysoką jakość oprawy graficznej i w realistyczny sposób zaprezentować powierzchnię Czerwonej Planety.
Źródło: https://www.gry-online.pl/gry/moons-of-madness/zd4900







Tags:
let's
play
lets
letsplay
zagrajmy w
playthrough
through
gameplay
game
pc
pl
komputer
komputerowa
gra
polski
moons of madness
Rock Pocket Games
lovecraft
horror
mars